Saulės energetika jau čia!
Kaip ir daugelis pažangiausių technologijų, saulės energijos gamyba buvo naudojama kosminėse stotyse bei kelionėms į kosmosą. Sunku tuo patikėti, nes dabar šį technologija yra šalia mūsų: saulės energija paverčiama į elektrą, kuri aprūpina kasdieninius poreikius namų ūkyje, įgalina pakrauti transporto priemones, o taip pat egzistuoja net vadinamieji žaliosios energetikos parkai, kur saulės jėgainės užima didžiulius plotus ir pagamina daugybę kilovatų elektros energijos.
Šis saulės energetikos vystymasis glaudžiai susijęs su visuomenėje akcentuojamu atsinaujinančių išteklių vartojimu. Iškastinio kuro atsargos sparčiai nyksta, o be to tokio kuro naudojimas sukelia daugybę aplinkos taršos problemų – nuo išskiriamų suodžių iki šiltnamio efekto, kuris kelia didžiulį pavojų visai mūsų planetai.
Klimato apsauga privalo būti vienas iš prioritetinių klausimų visame pasaulyje, o ypač sparčiai besivystančiose šalyse. Tai reikalauja restruktūrizuoti energetikos pramonę, o vienintelis būdas sustabdyti klimato kaitą – plėtoti atsinaujinančių energijos šaltinių vartojimą. T.y. iškastiniam kurui alternatyvių energijos šaltinių populiarinimas, o darant juos kuo prieinamesnius paprastiems vartotojams, sumažinant vartojimo kaštus ir pradines investicijas.
Viena siekiamybių – namai ar net biurai, kurie visą reikiamą energiją gauna iš atsinaujinančių šaltinių. Saulės elektrinės yra vienas iš būdų tai įgyvendinti ir kasmet tobulinant šią technologiją jau dabar galima teigti, kad svajonės apie energetiškai nepriklausomas namas yra netolima ateitis.
Saulės energijos ir su ja susijusių technologijų skeptikai iškelia klausimą apie tai, kiek energijos sueikvojama elektrinių elementų gamybai ir kokie yra jų eksplotavimo kaštai. Vieni naujausių tyrimų, atliktų Vokietijoje, patvirtino, jog per savo veikimo ciklą saulės elektrinių elementai pagamina 6-14 kartų daugiau energijos, tad jų efektyvumas ir nauda aplinkai yra akivaizdūs (vien CO2 kiekis, patekęs į aplinką įvertinus visus su elektros jėgainių įrengimu ir eksplotacija susijusius kaštus yra 90 procentų mažesnis – t.y. į aplinką patenka tik 10 procentų anglies dvideginio, kuris būtų išskirtas naudojant iškastinį kurą tam pačiam energijos kiekiui pagaminti).
Saulės baterijų gamintojai, atitinkantys aukščiausius standartus ir akcentuojatys tvarų vartojimą, įsipareigoja nemokamai surinkti ir perdirbti visus elementus, kurie lieka, kai įrengimai nustoja veikti. Tai reiškia, kad perdirbama net iki 95 procentų visų žaliavų.
Tvaraus vartojimo idėjos vis labiau akcentuojamos ir mūsų visuomenėje, o „Solners“ komanda jau du dešimtmečisu skaičiuojančia darbo patirtimi įrodo, kad yra pasiruošusi Jums padėti jas įgyvendinti.